Realitní makléř neprodává nemovitosti, ale své služby

Realitní makléř by nikdy neměl být vaším nepřítelem, ba naopak. Dobrý realitní makléř je vaším spojencem, který se snaží uspokojit všechny Vaše potřeby a požadavky. Udělá pro vás vše, co umí, aby obchod proběhl bezpečně a bez problémů. A pokud se nějaký ten problém objeví, snaží se ho vyřešit ke spokojenosti všech zúčastněných.  A věřte, že i u jednoduchého obchodu se může objevit nějaký „kostlivec ve skříni“. Realitní makléř neprodává nemovitosti, ale své služby

Realitní makléř by nikdy neměl být vaším nepřítelem, ba naopak. Dobrý realitní makléř je vaším spojencem, který se snaží uspokojit všechny Vaše potřeby a požadavky. Udělá pro vás vše, co umí, aby obchod proběhl bezpečně a bez problémů. A pokud se nějaký ten problém objeví, snaží se ho vyřešit ke spokojenosti všech zúčastněných.  A věřte, že i u jednoduchého obchodu se může objevit nějaký „kostlivec ve skříni“.

Co pro vás makléř musí udělat?

Jak jsem psala, tak makléř musí zajistit hladký průběh celé obchodní transakce. Na začátku se seznámí s vaší nemovitostí a navrhne nejvhodnější strategii. Příprava je 70% úspěchu.

Základem je skvělá prezentace nejen dané nemovitosti, ale i samotného makléře. Od makléře, který není nikde vidět a neprezentuje sám sebe, nečekejte nejlepší prezentaci a propagaci Vaší prodávané nemovitosti. Rada pro Vás: Pokud hledáte ideálního makléře, mrkněte se také na jeho vlastní prezentaci. Určitě najdete i jeho zakázky a reference spokojených zákazníků. A pokud na Vás působí sympaticky a je tam trochu té chemie, je to ten pravý :-)

Nafotit na mobil a vložit na internet už vážně dnes nestačí!

Dobrý (dobrý je za 3, opravuji na SKVĚLÝ) realitní makléř by měl zajistit tu nejlepší možnou prezentaci.  Příprava a aranžování nemovitosti k nafocení profesionálním fotografem je samozřejmostí a je to minimum co pro prezentaci může makléř udělat. Nicméně, nebývá to samozřejmostí a někteří „makléři“ neobětují ani to minimum snahy.  Stačí se podívat na některé nabídky a inzeráty. A je mi z toho opravdu do breku, když vidím, co někteří dokáží vypustit do veřejné inzerce. 

Ale to jsem se zasekla zcela na začátku. A mohla bych se k tomuto tématu rozepsat víc :-) Tak třeba v nějakém dalším článku.

Co tedy dělá realitního makléře skvělým makléřem?

Prezentuje sám sebe, skvěle prezentuje své zakázky, následně provází při prohlídkách, pořádá prohlídkové dny. Poptávajícím odpovídá na jejich otázky a někdy jsou to opravdu všetečné otázky a zajímavé „špeky“, ale i s tím si musí makléř poradit.  Dále zajišťuje bezpečný právní servis, dohlíží na všechny kroky, které se s nemovitostí v průběhu celé obchodní transakce dějí a dotáhne vše do zdárného konce. Cílem tohoto konce je spokojenost všech!

Nevím, jestli já patřím mezi skvělé makléře, to nemohu sama soudit. Vše, co dělám, dělám na plno a s láskou k této profesi. Základem každé mé spolupráce je vytvoření příjemné atmosféry a vzájemné důvěry.

Baví mě dělat věci pořádně. Proto se především věnuji prodeji bytů a domů v Kutnohorském a Kolínském kraji, v lokalitě, kterou dobře znám a která je zároveň i mým domovem. Neprodávám desítky nemovitostí najednou, abych se mohla každé naplno věnovat s péčí, kterou si zaslouží.

Zajímá vás víc? Navštivte můj facebookový profil: https://www.facebook.com/MichaelaKalas nebo mne neváhejte kontaktovat na tel. 603 218 844 a ráda s Vámi vše proberu osobně.